Kontakt

Wennergrens Hiss är sedan 1 april integrerat med RC Hisservice. För att nå oss – ring 0340-18820 eller mejla info@rchiss.se. Journumret är 0771-227700.
Medarbetarna från Wennergrens Hiss arbetar kvar i företaget och nås på samma telefonnummer som tidigare. Inga avtal eller liknande påverkas. För mer info: www.rchiss.se.
Hoppas vi får ett fortsatt fint samarbete!

Välkommen att kontakta oss på Wennergrens hiss! För offerter eller ordrar, vänligen mejla till nedanstånde mejladresser.
Vill du hellre ringa personalen på kontoret direkt så finns det kontaktuppgifter längre ner på sidan.

Huvudkontor Ulricehamn

Svarvaregatan 11
523 90 Ulricehamn
Tel: 0321-32040
E-post: info@wennergrenshiss.com
Organisationsnummer: 556401-0246

Trollhättan

Grafitens Industricentrum 2
G 23
Pb 10
461 38 Trollhättan
Tel: 0520-18801

Offertförfrågan

– Servicekontrakt
– Hiss nyinstallation, modernisering
– Reservdelar
– Allmänna frågor

info@wennergrenshiss.com

Order/beställning

– Reservdelar
– Servicekontrakt
– Nya hissar
– Modernisering

order@wennergrenshiss.com

jan_ny

Jan Wennergren

Försäljning, Arbetsledare, Modernisering, Reparation (Ulricehamn)
E-post: jan@wennergrenshiss.com
Telefon: 0321-320 47

am

Ann-Marie Wennergren

Ekonomi, Administration, Reservdelar & Serviceavtal
E-post: ann-marie@wennergrenshiss.com
Telefon: 0321-320 48

thomas

Thomas Wennergren

Arbetsledare
E-post: thomas@wennergrenshiss.com
Telefon: 0321-320 41

Placeholder

Sandra Wennergren

Ekonomi, Administration, Kvalitet & Miljö
E-post: sandra@wennergrenshiss.com
Telefon: 0321-320 42

benny_webb

Benny Johansson

Service och Reparation (Trollhättan)
E-post: benny@wennergrenshiss.com
Telefon: 0520-50 94 52